Napoleon leikkuulauta ja kokkiveitsi

Tarjoushinta 59,40 € Norm. 99,00 €
SKU
70039

Upea paketti esimerkiksi lahjaksi ruuanlaittajalle 

Premium leikkuulauta nahkaisella kahvalla ja laadukkaalla kokkiveitsellä tarjoiluun ja ruokien pilkkomiseen. Leikkuulauta on valmistettu kovasta ja kestävästä akaastiapuusta, joka sopii erinomaisesti keittiökäyttöön. Leikkuulaudan reunassa kulkeva ura kerää nesteet, estäen niiden valumisen laudan ulkopuolelle. Leikkuulauta on helppo pitää puhtaana, suosittelemme käsinpesua, ei liotusta. Lauta voidaan ripustaa säilytykseen nahkaisesta kahvastaan.

Leikkuulaudan mukana premium kokin veitsi

Napoleonin saksalaisesta ruostumattomasta teräksestä valmistetut veitset keittiöön sopivat vaativammankin kokin tarpeisiin. Veitsien kahvat on kaksoisniitattu ja läpi varren kulkeva yhtenäinen terä tekee veitsestä tasapainoisen ja kevyen käyttää. Veitsen terä liukuu vaivattomasti leikkuualustalla, jolloin et tarvitse niin paljon voimaa sitä käyttäessä.

Saksalaisesta runsasseosteisesta teräksestä (1.4116) valmistettu kokin veitsi. Terän kovuus HRC54-56 ja hiontakulma 32-28°

 

 

Napoleon leikkuulauta ja kokkiveitsi
Napoleon leikkuulauta ja kokkiveitsi Napoleon leikkuulauta ja kokkiveitsi Napoleon leikkuulauta ja kokkiveitsi Napoleon leikkuulauta ja kokkiveitsi
Lisätietoja
Mitat (lxsxk) 40x30x1,78 cm
Write Your Own Review
Olet arvostelemassa:Napoleon leikkuulauta ja kokkiveitsi
Arviosi

Saattaisit olla kiinnostunut myös näistä tuotteista